DİSORİNORM®

Sıkça Sorulan Sorular

İyi huylu prostat büyümesinin (BPH) risk faktörleri; yaş, obezite, metabolik bozukluklar, ailenin hastalık geçmişi, yaşam stili olmak üzere birçok faktörü kapsar.

Boşaltım belirtileriniz iyi huylu prostatınızın olduğunuzun göstergesi olabilir: İdrara başlarken bekleme, ıkınma, zorlanma, kesik kesik idrar yapma, İdrar sonrası belirtiler: İdrarını tam boşaltamama, mesanede idrar kalma hissi, idrarı yaptıktan sonra damlama olması.

Prostat alt idrar yollarında, mesanenin (idrar kesesi) alt kısmında, üretranın (mesane çıkışında bulunan idrar kanalı) etrafına yerleşmiş bir bezdir. Sağlıklı bir prostat, yaklaşık olarak iri bir ceviz büyüklüğündedir ve hacmi 15-25ml’dir.

İyi huylu prostat büyümesine neden olan faktörler; yaş, ailenin hastalık geçmişi, metabolik sendrom, kalp krizi ve yaşam stilidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Çok sayıda çalışma prostat hacminin prostat adenomunun ilerlemesinin önemli bir belirleyicisi olduğunu doğrulamıştır. BPH’lı erkeklerde prostat’ın 30 ml’den yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

Disorinorm® İspanya’da formülize edilmiş bir üründür ve Setonda Laboratuvarları tarafından geliştirilmiştir. Tüm üretim süreci İspanya’da tamamlanmaktadır.
Mevcut tedaviler birçok yan etkiye sebep olduğundan dolayı uzun dönem kullanıma uygun değilken, Disorinorm® yan etkisiz özelliğiyle bekle gör dönemi dahil BPH’ın her aşamsında kullanılmaya yönelik hazırlanmıştır.

Yemeklerden sonra 2 defa 10 ml kullanılması tavsiye edilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Herhangi bir yaş aralığında hiçbir yan etki gözlemlenmemiştir.